Bionect® Plus krém

Krém s obsahom 0,2% kyseliny hyalurónovej, 1% sulfadiazínu strieborného

Bionect® Plus krém je prípravok na lokálne použitie, ktorého hlavnou zložkou je sodná soľ kyseliny hyalurónovej. Kyselina hyalurónová je biologický polysacharid (glykozaminoglykán) distribuovaný v extracelulárnej matrici väčšiny tkanív. Niekoľko štúdií zdokumentovalo, že sa môže podieľať na procesoch obnovy mnohých rozmanitých tkanív, ktoré podporujú hojenie a opätovnú epitelizáciu. Vďaka svojim hydrofilným vlastnostiam poskytuje vlhké prostredie v ranách, potrebné pre prirodzený proces hojenia.

Sulfadiazín strieborný je známe antimikrobiálne činidlo, ktoré inhibuje rast takmer všetkých patogénnych baktérií a húb in vitro. Prítomnosť sulfadiazínu strieborného má významnú úlohu pri prevencii mikrobiálnej kontaminácie, a tým zlepšuje schopnosť kyseliny hyalurónovej podporovať hojenie rán. Tieto vlastnosti umožňujú meniť obväz iba raz denne, čo predstavuje pre pacienta minimálne nepohodlie a minimálne vystavenie lézie vzduchu, čím sa znižuje možnosť kontaminácie rany.

Akútne a chronické rany s vysokým rizikom infekcie (popáleniny I. a II. stupňa, vredy vaskulárneho a metabolického pôvodu, preležaniny)

  • Minimalizácia rizika infekcie
  • Podpora tvorby zdravého granulačného tkaniva
  • Stimulácia epitelizácie
  • Manažment exsudátu

Sulfadiazín strieborný: široké spektrum antimikrobiálnej aktivity a zlatý štandard pri lokálnej liečbe popálenín6-7

Ľahká aplikácia

Naniesť tenkú vrstvu krému na vyčistenú a vydezinfikovanú ranu raz alebo dvakrát denne. Ošetrovaná plocha by mala byť prekrytá sterilnou gázou a sterilným obväzom.

Veľkosť balenia

25g

Zdravotnícka pomôcka. Len na vonkajšie použitie. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.

Príbalový leták


Bionect® krém Bionect® Control Spray


Referencie: 6. Farris A, et al. Farmaci 2010;9:61-7. 7. Silva MN, et al. IOSR 2014;13(4):63-7.

Bionect Plus krém